Tasarım Yaklaşımı
1
Müşteri İsteklerini Analiz Edip, Birlikte Karar Verme
Müşteri Analizi
Tasarıma başlamadan önce, müşteri ve müşteri istekği analiz edilmeli, müşterinin ne istediği tespit edilmelidir. Müşterinin tarzını, tercih ettiği tasarım modellerini, renk seçimlerini, beklentilerini, ve diğer tercihlerini dikkate alarak, seçtikleri sektöre uygun tasarım çalışmalarına başlanmalıdır.
2
Seçilen Sektörü Ele Alıp, Sektör Hakkında Bilgi Edinme ve Birlikte Karar Verme
Sektör Araştırması
Tasarıma başlamadan önce, hangi sektör üzerinde çalışma yapılacaksa, o sektörle ilgili geniş çaplı araştırma yapılmalıdır. Bu araştırmalar taslağın hazırlanmasında, tasarımın renklendirilmesinde, ve tasarımla ilgili diğer özelliklerin şekillendirilmesinde önemli rol oynayacaktır. İyi yapılan sektörel araştırma, tasarım çalışmalarında doğru karar verip iyi işler çıkarılmasını olanak sağlaycaktır.
3
Tasarımda Renkler ve Renklerin Uyumu
Renkler
Tasarımı ifade eden en önemli özelliklerden birisi renkler ve renklerin uyumudur. Renklerin doğru kullanılması tasarımın başarılı olmasını sağlayacak önemli faktörlerden birisidir. Kullanıcıların duyguları, algıları ve etkileşimleri üzerinde, renklerin doğrudan etkisi vardır. Renkler tasarımlarımızı güzelleştirirken, doğru hedefe ulaşmamızı sağlayan önemli faktörlerdendir.
4
Sektör ve Müşteriye Özgün Tasarım Geliştirme
Özgün Tasarım
Tasarımlar müşteri talebine uygun ve özgün olmalı. Hazır tasarım ve temalardan uzak durulmalıdır. Hazır temalar sizleri başkalarından farklı kılmayacak, bu alanda başarınızı kısıtlayacaktır.
5
Planlanan Taslağı Hayata Geçirme
Taslak oluşturma
Taslağın oluşturulma aşamasında, müşteri ile yapılan görüşmelerden ve sektörle ilgili yapılan arşatırmalrdan edinilen bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir. Planlanan tasarıma, uygulama içerisinde geliştirmeler eklenerek devam edilmelidir. İyi planlanmış tasarım, uygulamaya geçildiğinde hızla ilerleyecek kaliteli iş çıkarmamızı sağlayacaktır. Tasarımda kullanılacak resimler, imajlar ve diğer görüntüler de tasarımın başarısı için önemlidir. Etkili bir tasarımda, kullanılan görüntü öğelerini iyi seçmeliyiz. Dijital dünyada en önemli iletişim kaynaklarından birisi de görüntülerdir. Yüksek kalitede görüntüler kullanmaya dikkat ederken, anlamlı ve amaca uygun görüntüler kullanmaya da özen gösterilmelidir.
6
Tasarımların Web Tarayıcıları ile Uyum İçerisinde Çalıştırılması
Web Tarayıcıları ile Uyumluluk
Web tarayıcıları, web sayfalarının görüntülenmesini sağlayan yazılımlardır. Birbirlerinden farklılık gösteren web tarayıcıları, aynı web sayfalarını farklı görüntüleyebilmektedirler. Bu durum son kullancıya tasarladığımızın dışında, istemediğimiz tasarım görüntüleri sunmaktadır. Bu nedenle, hazırlanan tasarımların tüm Web Tarayıcılarla uyumlu olması günümüzde önem arz etmektedir. .... Bilişim / Bilgisayar, hazırladığı tasarımları tüm tarayıcılarla test ettikten sonra son kullancıya ulaştırmaktadır.
7
Tasarımların Teknoloji ile Uyum İçerisinde Çalıştırılması
Mobil Uyumluluk
Mobil internet kullanıcılarının masaüstü internet kullanıcılarının sayısını neredeyse aştıgını gözlemlemekteyiz. Bununla birlikte tüm kullanıcılara hitap edebilmek adına, hazırlanan tasarımların mobil uyumlu olması günümüzde önem arz etmektedir. Bu nedenle gelişen teknolojiyi, yenilikleri takip etmek, bu yeniliklere ayak uydurmak, mobil cihazlara uyumlu tasarımlar geliştirmek gerekmektedir.
8
Son Ayarlamaların Yapılıp, Web Sayafalarının Hedef Kitleye Ulaştırılması
Hedef Kitleye Ulaşma
Web Sayfaları için tasarım tamamlandığında, sırada Web Sayfalarını hedef kitleye ulaştırmak için yapılması gereken çalışmalar vardır. Bu çalışmalar seçilen sektöre göre yapılır. Web Sitesi hedef kitleye ulaştırmak üzere yayınlanır.
BİZE
ULAŞIN
TRABZON WEB TASARIM - TRABZON WEB YAZILIM
İSKENDERPAŞA MAH. İSKELE CAD. DÜZENLİ GÜNEYSU İŞ MERKEZİ NO 6 ORTAHİSAR / TRABZON
0 555 721 99 34
0 532 175 99 61
Trabzon Web Tasarım Trabzon Web Yazılım
© Copyrıght 2016 All Rıghts Reserved Trabzon Web Yazılım
Web Desıgn and Programmıng Trabzon Web Tasarım Trabzon Web Yazılım