+90 533 239 00 12
KURUMSAL
ÜRETİM SÜRECİ
ÜRÜNLER
İNSAN KAYNAKLARI
İLETİŞİM
© 2005 - 2021 Trabzon Web Yazılım
URUN & ÇEŞİT
KESTANE
BALI
SAĞLIK LEZZET
AKKESE - Natural Honey Products
Dağlarda ki çiçeklerden, arılardan ve kovanlardan başlayan doğal, lezzetli, sağlık dolu ve keyifli serüven!
Akkese Bal olarak; en doğru yöntemleri kullanarak, özel bal çeşidi olan kestane balını, dağlardaki kestane ağacı çiçeklerden, arılardan ve kovanlardan başlayan serüven ile sofranıza ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz!
DETAY
ÖZEL
ÜRÜN
Kestane balı, arıların kestane ağaçlarının çiçeklerinden topladığı nektarlardan elde ettikleri özel bal çeşididir.
Kestane balının içerdiği vitamin, mineral, organik asitler, flavonoidler, fenolik asitler, aminoasitler ve enzimler nedeniyle hem çok besleyici hem de birçok hastalığa karşı koruyucu ve tedavi edici özellik gösteren, çok fonksiyonlu bir gıda olduğu bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır.
DETAY
BİR
BAŞKA TAD
Kestane balı, kompleks bir aroma tanımı ile odunsu, kimyasal, çürümüş ve bitkisel olacak şekilde kokulu ve aromalı ürünlerdir.
Türkiye zengin bitki örtüsü, uygun ekolojisi ve koloni varlığı açısından arıcılıkta önemli bir yere sahiptir. Karadeniz Bölgesi kestane balının mineral madde içeriği, aminoasit içeriği ve yüksek antioksidan karaktere sahip olması insan sağlığı açısından incelenen diğer ballara göre daha faydalı olduğu yapılan bilimsel araştırmalarda ortaya koyulmuştur.
KESTANE
AĞACI
Kestane ağacı, kayıngiller (Fagaceae) familyasına ait bir ağaç türüdür. Kestane balı, Fagaceace familyasının Castanea cinsine ait ağaçlardan elde edilmektedir.
Kestane ağacı arılar için yaz aylarının başında nektar ve polen için en iyi kaynaklardan biridir. Haziran ayının başından itibaren kestane çiçeklerine çalışmaya başlayan arılar tüm güçlerini ortaya koyarlar. Geceleri de kovan önlerinde kanat çırparak taşıdıkları balı olgunlaştırırlar. Ortaya çıkan kestane balı koyu renkli, ağır ağır akan, tatlı sert bir bal olur. Tadına alışanların devamlı aradıkları bir mucize olarak ortaya çıkmıştır.
DETAY
TİTİZ
ÜRETİM
Çiçeklerden, arılardan ve kovandan başla güzel serüven
SAĞLIKLI
LEZZET
Kestane ağacı çiçeklerinden, arılardan ve kovandan başladığımız bal serüveninde en doğru yöntemlerle Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliğine uygun olarak üretim yapıyoruz.
Kestane balı astım ve solunum hastalıkları için iyi bir etnik tedavi edici olarak bilinmektedir. B ve C vitaminleri açısından zengin olan kestane balı kasları kuvvetlendirici, antiseptik ve antibakteriyal özelliği ile kan dolaşımını düzenleyici, mide ve karaciğer yorgunluğunu giderici, bağışıklık sistemini güçlendirici etki yapar. Bu değerli besini sizler için özenle hazırlıyoruz.
DETAY
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
© Copyright 2021 All Rights Reserved Akkese Honey Company
Akkese Honey Company
1 Nolu Beşirli Mah. Devlet Sahilyolu Cad. Saniye Aydın Apt. No:11 Zemin Kat Ortahisar / Trabzon
+90 533 239 00 12
akkese@akkesebal.com
ÜRÜNLERİMİZ
Ürünler
KURUMSAL
Anasayfa
Hakkımızda
İnsan Kaynakları
ÜRÜN HAKKINDA
Üretim Süreci
Ürünler
İLETİŞİM
Konumumuz
İletişim Bilgilrimiz
© Copyright 2021 All Rights Reserved Akkese Honey Company Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım
© Copyright 2022