Menu
Menu
Neden Safran Knit?
Evlerinde çeşitli örgü modellerine yer veren kadınlar 2019 kanaviçe modelleri konusunda da bilgi sahibi olmak istemektedirler. Anadolu kültürünün vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Genellikle çarpı işi olarak da adlandırılabilmektedir.
Diğer Videolar
Örgü İpuçları

Mesela öreceğiniz örneğe göre ip almalısınız. Yani bir bere öreceğiniz zaman kullanacağınız ip ile bir kazak öreceğiniz zaman kullanacağınız ip aynı olmaz. Kazan için bereninkinden daha ince bir ip almanız gerekir.

İpinizin kalınlığına göre ise şiş belirlemelisiniz. Eğer şişiniz kalın ipiniz ince olursa örgünüz gevşek olur ve hemen kendini salar. Yıkanma durumunda bozulur ve kötü bir görünüşü olur.

Örme işlemini gerçekleştirirken bir ilmeği kaçırdıysanız mutlaka onu kurtarmalısınız. Yani öylece örmeye devam etmeniz durumunda hem kötü bir görünüm elde etmiş olursunuz hem de örgünüz bozulabilir.

Örgünüzün modeli de ip ve şiş seçiminde önemlidir. Her örnekte her ip kullanılmaz. İpin çok kalın olması modeli göstermeyebilir ya da çok ince olması örneğin modelini yok edebilir.

Öne Çıkanlar
Sosyal Medya
DURU HIRKA ÖRGÜSÜ
1.
Herkese merhaba.
Yepyeni bir örgü modeli ile beraberiz; Duru Hırka Hırka iki yaşındaki kız çocukları için tasarlandı. Hırkanın göğüs genişliği 60 cm,kol altından itibaren uzunluğu 23 cm,kol boyu 23 cm. Roba geniş olduğu için kol-beden-roba boyu uzatılarak 3-4 yaşındaki çocuklar için kolayca yapılabilir. Robadaki örnek 8 ilmek ve katlarından oluşur,yaprak sayısı azaltılıp çoğaltılarak farklı yaş grupları için örülebilir.
2.
Hırkaya yakadan başlandı. Yaka lastiğinden sonra artış yapıldı. Diğer artışlar örnekle beraber yapıldı. Kollar dikişsiz çalışıldı,fakat istenirse dikişli yapılabilir. Robadaki ajurlu,yapraklı örnek oldukça kolay,çok acemiler dışında herkes yapabilir.
3.
İp: Orta kalın (100 gr/230 mt) İp gerginliği:24X32 (10cm örgüde 24 ilmek vardır.) Şiş:Lastikler için 3mm,gövde için 3.5mm Toplam 2 yumak ip
4.
Model Safran Knit Youtube kanalında çok ayrıntılı anlatıldı.Kanalda daha pekçok örgü modeli,şiş örgüsü örnekleri,püf noktaları,örgü teknikleri bulabilirsiniz.Özellikle bebek örgülerini çok seveceksiniz.Hepsi diğer kanallarda olmayan özgün,modern,şık modeller. Bebek örgülerinin çoğu tarafımdan tasarlandı.
5.
Mükemmel ölçülerde,farklı ve modern tasarımları örmek isterseniz kanalıma beklerim.İlerleyen günlerde güzel süprizlerim olacak,herkesi Safran Knit Youtube kanalına beklerim . Yepyeni işlerde görüşmek dileğiyle sevgiler,selamlar
© Copyright 2017 All Rights Reserved / Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım