Yazılım & Grafik Tasarım
İhtiyaca Özel Çözümler
Trabzon Web Yazılım, Yazılım Hizmetleri ile işletmelerin sistem çerçevesi içerisinde işletilmesini ve kolay yönetilebilir hale gelmesini sağlamakta, Online Çözümleri ile yönetilebilirliği en üst seviyeye taşımaktadır.

Trabzon Web Yazılım, mimari tasarımında günümüzün modern yazılım modellerini kullanarak geliştirdiği çözümler ile bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği Yazılım Hizmetlerini tek bir platformda sunmayı başarmıştır.

Trabzon Web Yazılım, büyük ve orta ölçekli işletmelere ve kullanıcılarına Kurumsal Kimlik noktasında gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamakta, Teknik Hizmetleri ile tüm bilişim ve güvenlik sistemleri ihtiyaçlarının tamamına cevap vererek paket hizmet sunarak hem fiyat, hem zaman, hem de iş gücü açısından fayda sağlamaktadır.

Sizi ve İşinizi Dünya İle Paylaşıyor, Online Çözümler Sunuyoruz.
Daha fazla bilgi edin
01. Planlama
Planlama
Müşteri etkileşiminin üst düzey tutulması gerektiği, projenin tamamını ve devamlığını kapsayacak olduğundan en önemli aşama.
Fizibilite
Projenin ne olduğu, ne amaçla yapıldığı, zaman çizelgesi, hedef kitlesi, gerekli materyaller, benzer projeler gibi verilerin analiz ve tanımlanma süreci. Müşteriniz sitesini ne kadar planlamış olursa olsun deneyiminiz eşliğinde öneriler vermekten korkmayın.
Proje tüzüğü
Bir önceki noktada bahsettiğim gereksinimlerin toplanmış (?ve kabul edilmiş) hallerini özetleyen belge. Size proje boyunca eşlik edeceğinden dolayı ne fazla yüzeysel, ne fazla teknik olmamasına dikkat edin.
Site haritası
?Site haritası? terim bakımından iki farklı anlama gelmekte. Birisi SEO amaçlı kullanılan site haritası, birisi projenize yol göstericisi olacak site haritası. Müşteriden sitenin sayfaları ve kategorileri hakkında gerekli bilgiler alınır, akabinde tasarımcılarınıza göstermek üzere hiyerarşi çizilir. Tasarım açısından ağaç dallarına benzetebiliriz sanki?
Rolleri, telif hakkını ve finansal noktaları tanımlamak
Ödeme planını, fesih ve proje hükümlerini, gizlilik hakkını, telif hakkı mülkiyetini belirlediğinizden emin olun. Proje dokümanında belirtilen maddelerden bir kısmı sağlanmadığında veya gecikme yaşandığında uygulanacak cezai yaptırımlar sözleşmede açıkça yer almalıdır. (Kullanılan para birimi döviz cinsinden ise sabit kur belirlemeyi unutmayın.)
Gerekli kaynakları belirlemek
Üçüncü taraf medya araçlarının (stok fotoğraf, font vs.) ötesinde, personellerinizin ve kiralamanızın gerektiği servisleri (bkz. sunucu) ve fiyatını belirleyin. Gerekli durumlarda ücretleri müşterinin bütçesine ekleyin.
Kullanılacak teknolojiler
Son aşamada projenin hangi programlama çatılarını (ing. framework) kullanacağı, platformun ne olacağı, hangi programlama dillerini ve veritabanını kullanarak geliştirileceği belirlenir.
02. Tasarım
Tasarım
Hazırlık aşaması atlatıldığına ve gerekli materyaller toplandığına göre sıra düşünceleri görselleştirmekte.
Wireframe
Web sitesinin görsel açıdan şekillenmeye başladığı ilk etap. Müşteriden ve benzer tasarımlardan/projelerden toplanan bilgiler eşliğinde sitenin wireframe (tr. taslak) hali çizilir. Wireframe evresi, düşünceleri kağıda dökmekle başlar.
Mock-up ve prototip
Çizilen taslağın, taslak olmaktan çıkartılıp ilk prototipin hazırlanması. Henüz müşterinin onayını almadığından kolayca değiştirilebilecek bir yapı kurmaya özen gösterin.
Revizyon
Prototipin müşteriye sunulması, ardından müşterinin ekletmek/çıkartmak istediği şeyler varsa tasarımda revizyona gidilme süreci. Revizyon, müşteri tasarımı beğenene kadar tekrarlar.
Stil rehberi
İngilizcesiyle style guide, tasarımınızda kullandığınız form elemanlarının, fontların, renklerin, ikonların çetelesidir. Sitenizin sürdürülebilirliği açısından hem çalışma aşamasında, hem bitiş aşamasında oluşturmayı/kullanmayı unutmayın. Yüzeysel bir örnek olabilmesi açısından burada Medium?un stil rehberi duruyor.
Tasarımın kodlanması
Müşterinin çizilen tasarımı beğenmesinin ardından sıra tasarımı dinamikleştirmeye geliyor. Çizilen sitenin tarayıcılarda gösterilebilecek hale getirilmesi adına birçok yöntem bulunuyor, bunlardan en popüleri tasarımı dilimleyerek ilerlemek.
© Copyright 2021 All Rights Reserved Trabzon Web Yazılım
© Copyright 2021 All Rights Reserved Trabzon Web Yazılım
Web Design and Programming Trabzon Web Yazılım